• Milda Petkauskaitė

Islamo mada II

Moteriškumo dvelksmas Andreea Zahn tekstilės darbuose


Andreea Zahn – jauna menininkė iš Rumunijos, atskleidusi savitą islamiškosios geometrijos formų interpretaciją tekstilės darbuose. Menininkė siekia pabrėžti galvos apdangalo reikšmę skirtingų kultūrų tradicijose, mat jis padeda moteriai atskleisti jos individualumą, žavesį ir moteriškumą. Andreea sukurtuose tekstilės darbuose atsispindi islamiškosios geometrijos bei raštų harmonija. Jos naudojamos medžiagos, dažymo būdai ir švelni tekstūra balansuoja tarp natūralumo ir modernybės. Švelnios ir pastelinės spalvos bei subtilumas atskleidžia švelnią ir trapią, bet unikalią moters prigimtį. Apie kūrybą, gyvenimą ir madą kalbamės su tekstilininke Andreea Zahn.


- Kokį kelią teko nueiti, kol priėjai prie tekstilės?


Nuo pat vaikystės mėgau piešti dalykus, kuriuos mačiau aplink save. Vėliau, paauglystėje pradėjau piešti and stiklo ir kurti rankų darbo papuošalus. Visuomet jaučiau, kad turiu sieti savo gyvenimą su menu, mat negaliu gyventi be kūrybos. Baigusi turizmo vadybos studijas nusprendžiau pradėti mokytis tai, ką visuomet norėjau išmokti. Tai ir buvo tekstilė. Dabar esu magistrantūros studentė tekstilės departamente, Nacionaliniame Menų universitete, Bukarešte, kur mėgaujuosi dirbdama su dažais ir natūraliu šilku.


- Kas tave įkvėpė?


Pagalvojus giliau, prisimenu šeimos draugą, kuris buvo menininkas. Nors esu beveik tikra, kad jo darbai manęs neįkvėpė, tačiau buvau paliesta jo noro ir jėgos įgyvendinti savo svajonę. Mane visuomet įkvėpė architektūra, simboliai ir geometrija.


- Kokią žinią tu perduodi savo menu?


Svarbiausia žinia, kurią noriu perduoti ir išreikšti savo menu yra susijusi su moteriškumu ir moteriška energija. Kiekviena moteris ją turi, bet ne kiekviena žino, kad ta energija yra pagrindas. Mano kurtos šilko skarelės padeda moterims suvokti jų žavesį ir suteikia galios jį atskleisti. Ta vidinė jėga atsiskleidžia nepaisant kultūros ar religinių įsitikinimų, kadangi moteris pati gali parodyti moteriškumą, gerbdama ir senąsias socialines vertybes. Man buvo labai įdomu, kad daugelyje skirtingų kultūrų į tradicinį tautinį kostiumą įeina ir moteriškas galvos apdangalas. Tai būdinga ir rumunų kultūrai, taigi per savo meną aš noriu parodyti, kad galvos d