• https://www.instagram.com/arabiccultureforum/
  • https://www.facebook.com/ArabicForum.lt
  • tiktok_logo_icon_134006
  • youtube_logo_square_icon_134024
شعار منتدى الثقافة2.  العرب1ية2-05 Kopie

MŪSŲ KOMANDA

Maritana Larbi

Vadovė

Savo profesinėje praktikoje dažnai susiduriu su ksenofobinėmis nuotaikomis ir stereotipais, kurie kyla vartojant sąvoką „islamo kultūra“. Priešingai, moksliniame pasaulyje, ši sąvoka apima pasaulietinius aspektus, peržengiančius etninius, geografinius ar laiko barjerus. Religijos įtaka šios civilizacijos vystymuisi, kaip ir bet kokiai kitai europietiškajai kultūrai yra neneigtina. Tačiau šiame forume bandysiu parodyti kitokį arabų kultūros įvaizdį, nei esame pripratę matyti - tolimą nuo religinių ir politinių temų, bet artimą estetikai, menui ir kultūrai.

 

Trumpai apie mane:

2006 metais Vokietijoje, Bonos universitete baigiau edukologijos, sociologijos ir Islamistikos studijas, o 2008 – Lyginamąsias Azijos studijas, kur arabų filologija ir islamo menas buvo pagrindiniai studijų akcentai. Šiuo metų Bonos universitete rašau disertaciją tema Islamo etika. Nuo 2010 metų esu Vilniaus universiteto, Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Artimųjų Rytų studijų kuratorė. Dėstau visus pagrindinius dalykus, susijusius su arabistikos studijomis: arabų filologiją, klasikinę arabų kalbą, islamo kultūros istoriją ir bruožus, ikiislaminę Arabiją, islamo teisę, koranistiką ir islamo meną. Taip pat skaitau paskaitas kitose institucijose ir aktyviai dalyvauju įvairiuose projektuose. Esu Lietuvos religijotyrininkų draugijos narė bei Anna Lindh fondo tinklo Lietuvoje ekspertė. 

Gintarė Sereikaitė

Projektų koordinatorė

Šiandieną, liberali ir moderni valstybė stovi ant tvirtų tarptautinio bendradarbiavimo pamatų. Tikiu, kad Lietuvai, kaip besivystančiai valstybei, bendradarbiauti su arabų šalimis būtina, bet svarbu suvokti, kad plėtrai, perkopusiai kultūriškai gana artimų regionų ribas, nebepakanka tik vertėjo žodžiu. Deja, teko įsitikinti, kokia gaji įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis plintanti neigiama ir, kartais, nepatikima informacija apie arabų pasaulį. Šie veiksniai mane paskatino siekti padėti žmonėms suvokti, kad nereikia bijoti to, kas lyginant su mūsų kultūra yra svetima ir kitoniška. Tik pažindami suprasime, kad įvairovė ne skiria, o atveria naujas galimybes.

Trumpai apie mane: 2017 metais baigiau Azijos studijų (arabistikos) programą, 2019 m. įgijau Šiuolaikinių Azijos studijų magistro laipsnį. Tais pačiais metais pradėjau etnologijos krypties doktorantūros studijas Vilniaus universitete, kur toliau gilinu savo žinias į Artimųjų Rytų regioną ir dialogo tarp Vakarų ir arabų šalių plėtrą. Šiuo metu dėstau Vilniaus Universitete arabų kalbos pradmenis ir istoriją.

Milda Petkauskaitė

Projektų koordinatorė

Manau, kad mūsų visuomenėje trūksta tolerancijos ir altruistiškų poelgių. Būtent tai yra darnaus ir harmoningo gyvenimo pamatas, gyvenant daugiakultūrinėje visuomenėje. Darbe mane įkvepia nauji iššūkiai, pažinimas ir rezultatai, taigi Arabų kultūros forume aš siekiu padėti Jums pažinti ir atrasti Rytų kultūros veidą iš kitos perspektyvos, kuriame susijungtų menas, mokslas ir kasdienės žmonių gyvenimo patirtys.

Trumpai apie mane: 2014 metais įgyjau Azijos studijų (arabistikos programos) bakalauro diplomą Vilniaus universitete, o jau 2016 man buvo suteiktas ir Šiuolaikinės Azijos studijų magistro laipsnis. Studijų metais gyvenau ir mokiausi Maroke bei Irane, kur turėjau progą pažinti islamišką kultūrą iš arčiau. Tuomet ir atradau savo aistrą islamo menui ir architektūrai, kurį vėliau dėsčiau ir Vilniaus universitete. Studijų metu atlikau praktiką Londone, Wellcome Trust bibliotekoje, kur turėjau progą susipažinti su amžių senumo arabiškų rankraščių paslaptimis. Tačiau pastaraisiais metais esu pasinėrusi į turizmą. Ne tik aktyviai keliauju ir kaupiu žinias iš tolimiausių žemės kraštų, bet ir vedu ekskursijas Norvegijoje, Baltijos šalyse, Irane, Pietryčių Azijoje bei Artimuosiuose Rytuose.   

image-21_1.png

Dr. Feisal Al Shamkh

Ryšių su Arabų šalimis koordinatorius

Susiduriant su globalizacija, keliančia iššūkius žmonijai bei naikinančia mūsų ypatumus ir skirtumus, reikia ištikimų ir atsidavusių žmonių pastangų, kurios padėtų išlaikyti vienybę ir padėtų skirtingoms kultūroms sugyventi po vienu stogu. Globalizacijos problemos pasireiškia tam tikromis autoritarinėmis idėjomis, kurios veda prie priklausomybės ir vartotojiškos kultūros skatinimo, nepaisant religinių įsitikinimų ir tikėjimo. Globalizacijos pasekoje žmonių ir bendruomenių tradicijos ir vertybės praranda savo prasmę ir unikalumą. Dėl šių priežasčių, visos pastangos turi būti sutelktos tam, kad būtų sukurta atsvara globalizacijos keliamoms grėsmėms bei kultūrinės tautų tapatybių išsaugojimui, nes tapatybė kyla iš mūsų savigarbos. Esminės visų tautų humanitarinės vertybės ir moralės principai yra labai panašūs. Todėl Arabų kultūros forumas yra skirtingų tautų ir kultūrų jungtis, bendros gerovės ir santarvės vardan.

 

Trumpai apie mane:

Esu Afrikos žemyno pilietis, gyvenęs Šiaurės Afrikoje, Libijoje. 1991 metais baigiau teisės specialybę, Tripolio universitete. 1995 metais įgijau aukštesniojo teisėjo laipsnį Aukštesniųjų teisėjų institute. 2006 metais man buvo suteiktas teisės magistro laipsnis, o jau po dviejų metų gavau lyginamosios tarptautinės teisės daktaro laipsnį ir dirbau teisėju Libijoje. Po politinių įvykių, vykusių Libijoje, persikėliau į Stambulą, kur dirbau teisės dėstytoju Viduržemio universitete. Dėsčiau arabų kalbą Vilniaus Universitete, Orientalistikos centre Vilniuje ir noriu supažindinti jus su arabų kultūrą.

Večeslavas Konovalovas

Projektų koordinatorius

Mano giliu įsitikinimu, bet kokie tarptautinai ekonominiai santykiai negali vystytis be tos kultūros pažinimo, mat būtent per kultūrinį dialogą mes galime pradėti kalbėti bendra verslo kalba. Nūdienos globaliame pasaulyje tarpkultūrinė komunikacija - kalbos, mentaliteto ir elgesio normų pažinimas,  intensyvėjant laisvam prekių, darbo ir kapitalo judėjimui, yra itin reikšmingas. Šis poreikis ženkliai išaugo, dėl padidėjusio verslininkų intereso vystyti tarptautinį verslą su arabais iš Artimųjų Rytų. O bendri mainų projektai su jaunimu, suteikia jauniems žmonėms galimybę keliauti, ieškoti, atrasti bei išbandyti save.

 

Trumpai apie mane:

1990 metais baigiau Čeliabinsko valstybinį universitetą, o 2007 - aisiais – Maskvos verslo universitetą, kuriame gilinau tarptautinio verslo žinias. Pastaruoju metu plėtoju verslo vystymo galimybes su arabų šalimis. 1996-1998 metais buvau moterų futbolo klubo “Kristina” prezidentas ir Lietuvos moterų futbolo rinktinės vadovas.  Todėl domiuosi ne tik verslu, bet ir darbu su jaunimu, mat jaunosios kartos lavinimas ir švietimas yra būtinas sėkmingai ateičiai.

Rebaz Rašid

Arabų bendruomenė Lietuvoje

Gyvenau ir augau Irake, kur buvau apsuptas kultūrinės įvairovės ir skirtingų žmonių gyvenimo būdų. Jau nuo mažens supratau, koks svarbus tarpkultūrinis bendradarbiavimas norint gyventi darnioje bei įvairovės kupinoje visuomenėje. Šis supratimas dar labiau pasitvirtino atvykus gyventi į Lietuvą, kur susidūriau su Europietiškaja kultūra. Mano patirtis parodė, kad norint suprasti kitos kultūros žmogų, pirmiausia reikia jį pažinti, o tai neįmanoma nepažinus jo kultūros, istorijos, pasaulėjautos. Taigi Arabų kultūros forume siekiu prisidėti prie abipusio pažinimo skatinimo, kurį galima pasiekti per bendrus projektus, švietimą ir kitas kultūrines veiklas.

Trumpai apie mane:

2008 metais baigiau Arabų kalbos ir literatūros bakalauro studijas Suleimanijos universitete, Irake. 7 metus dirbau arabų kalbos ir literatūros mokytoju, mokydamas pradinių ir vyresnių klasių moksleivius. Šiuo metu gyvenu ir dirbu Lietuvoje, esu Yala Yala restorano savininkas. Manau, kad maistas – svarbi kiekvienos kultūros dalis, prie bendro stalo vienijanti net ir labai skirtingus žmones, taigi stengiuosi supažindinti lietuvius su arabų virtuvės ypatumas ir skoniais.

d4959654-ffc9-481f-a836-87b00725d69a.JPG

Huzaim Al Manei

Arabų kalbos specialistas

Safija Larbi

Grafikos dizainerė

Mane supa menas ir kultūra 360 laipsnių kampu. Gimus Vokietijoje, augau šeimoje, apsuptoje menu ir kultūra. Nuo mažumės jaučiau stiprų potraukį menui. Studijuoju muzikos produkciją VDU universitete. Dalyvauju įvairiuose kūrybiniuose projektuose. Taip pat, kuriu poezija ir užsiimu grafikos dizainu.

101454729_188346215758698_54874842286627
pexels-ambi-gram-4058502_edited.jpg

Mūsų vizija

Arabų kultūros forumas atvira platforma kultūriniam, ekonominiam bei socialiniam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Artimųjų Rytų, skatinanti abipusį pažinimą ir taikų dialogą

Mūsų tikslas keistis žiūrėjimo perspektyvomis ir pažinti kitokį Artimųjų Rytų veidą – estetišką, spalvingą, taikų ir be galo unikalų. 

Mūsų veiklos visuomeniniai kultūriniai ir socialiniai projektai, konsultacijos ekonominio bendradarbiavimo klausimais ir Baltijos šalių rinkos analizė, literatūriniai ir kitokio pobūdžio tekstų vertimai, edukacinės programos ir kūrybinės dirbtuvės moksleiviams bei plačiajai visuomenei, Arabų menininkų parodų, koncertų ir kitų renginių organizavimas, turizmo vystymas ir plėtra, kalbų mokymai 

Mūsų komanda profesionalūs ir kvalifikuoti Artimųjų Rytų specialistai, turintys ilgametę dėstymo, kultūrinių-socialinių projektų vystymo, vertimų ir konsultavimo patirtį. Esame įgyvendinę ne vieną tarptautinį projektą, suvienijusį menininkus, rašytojus, mokslininkus ir diplomatus iš Lietuvos ir Arabų pasaulio. Mūsų projektų, mokymų ir iniciatyvų dėka, Lietuvos santykiai su įvairiomis arabų šalimis yra glaudesni nei bet kada anksčiau, o užmegztos ilgalaikės draugystės ir partnerystės tarp skirtingų žmonių, institucijų ir organizacijų padėjo pastatyti tvirtą pamatą tolesniam bendradarbiavimui.