top of page
islamic-pattern-32.jpg

Kairas Vilniuje

Lapkričio 30 d. 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma Ramūno Danisevičiaus fotoparoda „Arabesque life“. Savo fotografijose menininkas įamžino akimirkas, sustabdytas Kairo gatvių šurmulyje. Tai pačių įvairiausių gyvenimo aspektų, momentų, sričių mozaika. Teisingiau — arabeska.

Lietuvos ansamblių tinklas su dirigentu Vykintu Baltaku ir Egipto šiuolaikinės muzikos ansamblis ties muzikinį tiltą tarp arabų ir Europos muzikos.

Lapkričio 30 d. 11 val. studentai ir visi besidomintys kviečiami į atvirą koncertą-pokalbį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurio metu bus pristatoma arabų tradicinė ir šiuolaikinė muzika.

Gruodžio 1 d., 19 val. Vilniaus rotušėje Lietuvos publikai bus pristatoma įspūdinga programa, kuri supažindins klausytojus su naujausiais arabų kilmės kompozitorių muzikos kūriniais bei pristatys jų europinį kontekstą. Dirigentas Vykintas Baltakas. Solistai: Sherif El Razzaz (klarnetas), Andrius Žiūra (klarnetas).

Gruodžio 9 d. 16.30 val. Vilniaus universiteto Mažojoje auloje vyks vieša diskusija „Arabų žiema ir jos šaltis Europoje: civilizacijos sloga ar rimta liga?“. Renginyje dalyvaus Egipto žurnalistė Reem Magued, kuri šioje šalyje vykusios revoliucijos metu buvo viena iš pagrindinių tos revoliucijos televizijos veidų. Su ja diskutuos vienas įtakingiausių Lietuvos istorikų, kultūros ir civilizacijos teoretikų prof. Alfredas Bumblauskas.


PLAČIAU:

Captuare.PNG

Capture.PNG
mceclip1-5ecbf7b0c2f862.23313393.png
anna-lindh-fondas-lietuvos-tinklas-logo-
شعار منتدى الثقافة2.  العرب1ية2-05 Kopie
LT_EN_vertikalus_spalvotas.png
vu copy.png
Screenshot 2021-02-28 at 23.43.02.png
bottom of page